Biyografi

biyografi

 

Ferhat Köse 24.07.1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim öğretim hayatına Beşiktaş ilköğretim okunda başladı, Kabataş Erkek lisesinde devam etti. Profesyonel müzik yaşamına bu yaşlarda adım attı. Abisinin hediye etmiş olduğu gitarla o yıllarda Volkan Konak’ın sahibi olduğu Ada Müzik merkezinde gitar ve şan eğitimi aldı. Daha sonra çeşitli bar ve gece klüplerinde sahne aldı. Ardından konservatuar sınavlarına hazırlanarak İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandı. Eğitimine devam ederken Trt ‘nin açmış olduğu çok sesli gençlik korosu sınavına girerek Gökçen Kortay ‘ın şefliğinde müzik çalışmalarına devam etti. Bugüne kadar sahne ve stüdyo çalışmalarında bir çok ünlü isme vokal yapan Ferhat Köse High School Musical 3 filminin Türkçe şarkılarından 3 tanesini seslendirmiştir. Bununla birlikte zihinsel engelliler okulunda müzik öğretmenliği görevine de devam emektedir.

Uzun yıllar sahne çalışmalarına devam eden Ferhat Köse halen beraber çalıştığı Soner Arıca’nın da desteğiyle sözü müziği Soner Arıca ‘ya, düzenlemesi Sezgin Gezgin ‘e ait olan Çaresiz isimli şarkıyla müzik severlere merhaba dedi. Ardından Söz ve müziği Cihan Konuk ‘a ait olan buraya kadar isimli şarkının akustik ve Selami Bilgiç versiyonuyla 3 şarkılık maxi single ile müzik hayatına devam ediyor.

Farklı ses ve yorum tekniğiyle kimsenin kayıtsız kalamayacağı Ferhat Köse ‘ye bu albümde sesiyle Soner Arıca, gitarda İlter Kurcala, davulda Bülent Ay, perküsyon da Abbas Karacan, bas gitarda Şentürk Öztaş, kemanlarda Gündem Yaylı Grubu, vokallerde Tuğçe Tayfur, TanerŞafak, HandeÜnsal, Ayla Kaymak eşlik etti. Maestro stüdyolarında kayıtları yapılan albümün, mix ve masteringi Candar Köker, Selami Bilgiç versiyonda ise Mix’i Çağrı Singör, masteringi Mutlu Doğan yaptı.

Ossi Müzik etiketiyle çıkan albümde “Çaresiz” şarkısının klibi Stüdyoda kayıt sırasında, “Buraya Kadar” şarkısının kilibi ise Amsterdam ‘da çekildi. İki klibin yönetmenliğinde Gökhan Özdemir imzası bulunmaktadır.